Zapraszamy do udziału w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXIV Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło konkursowe brzmi: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Fundacja Mater oraz Dekanat Bielski zapraszają do udziału w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXIV Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło konkursowe brzmi: „Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.

Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu całej Polski i świata. Prace wraz z kartą zgłoszeniową i uzupełnionym oświadczeniem należy składać do dnia 7 października 2024 r. osobiście w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim lub wysłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres:

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, Mickiewicza 45, Bielsk Podlaski

Technika wykonania dowolna płaska, bez użycia materiałów nietrwałych: plasteliny, modeliny, bibuły, kaszy itp., z możliwością eksponowania w ramie pod szkłem: malarstwo, grafika, rysunek, grafika komputerowa. Format pracy A2, A3.

Na odwrocie każdej pracy należy nakleić dokładnie uzupełnioną „stopkę” załączoną do regulaminu (Załącznik nr 1). Stopkę należy wypełnić drukowanymi literami.  Do prac należy dołączyć kartę zgłoszenia według załączonego wzoru (Załącznik nr 2 – prace zgłaszane indywidualnie lub Załącznik nr 3 – prace zgłaszane przez instytucje, szkoły). Zgłoszenie należy wypełnić drukowanymi literami.

Udział w Konkursie jest jednoznaczny ze zgodą  rodziców/ opiekunów dziecka, jak również zgodą dziecka na utrwalenie wizerunku oraz jego publikację w mediach społecznościowych i innych środkach masowego przekazu przez Organizatora, jak również media obecne na uroczystym podsumowaniu Konkursu. Utrwalenie oraz publikacja wizerunku związana jest z uczestnictwem w uroczystym podsumowaniu Konkursu.

Do prac należy dołączyć wypełnione oświadczenie (załącznik nr 4) – zgodę na utrwalenie i publikację wizerunku. W przypadku braku oświadczenia, jeśli nadesłana praca zostanie nagrodzona, Organizator może, żądać dostarczenia uzupełnionego oświadczenia w terminie 3 dni od przekazania informacji rodzicowi/ opiekunowi nagrodzonemu. Niedostarczenie oświadczenia jest jednoznaczne z odrzuceniem pracy.

Regulamin konkursu Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.