11 października 2024 o godz. 18.00 w Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. Niebo Beaty Wilczyńskiej – znanej pasjonatki fotografii, twórczyni fanpage’a Ścieżki we mgle.

Na przestrzeni wieków niebo było źródłem inspiracji, mapą podróżników, przedmiotem badań naukowych i symbolem duchowych poszukiwań. Wystawa Niebo to nie tylko zbiór fotografii, ale także refleksja nad tym, jak różnorodne perspektywy i doświadczenia splatają się w jedną, nieprzerwaną sieć połączeń, która przenika zarówno przestrzeń, jak i czas. Przecież to właśnie niebo było świadkiem wszystkich naszych podróży, marzeń i poszukiwań.

Beata Wilczyńska

Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1999 roku uczy rysunku i malarstwa w PLSP w Supraślu.

Zajmuje się także projektowaniem wnętrz, malarstwem ściennym, malarstwem artystycznym, fotografią i pisaniem. W malarstwie interesują ją zatarte ślady, relikty, nawarstwienia. Obraz jest dla artystki czymś więcej niż wizualną formą. Jest też zapisem czasu i energii, a także czegoś nienazwanego. Towarzyszy jej przekonanie, że fotografia stała się substytutem malarstwa. Środkiem budzenia i wyrażania emocji, sposobem na uchwycenie tego, co wydaje się być ukryte, stanów ujawniających się między ułamkami chwil.

Wystawa eksponowana do 10 listopada 2024