OFERTA EDUKACYJNA do wystawy Bronisław Chromy – Kamień i brąz
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku
Czas trwania oferty: 27 września – 15 grudnia 2024

MUZEALNY ZWIERZYNIEC
Zamiast do ZOO… zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na spotkanie z fantastycznymi zwierzętami ze zwierzyńca Bronisława Chromego.
Nasze muzeum zamieniło się tej jesieni w muzealny zwierzyniec, a wszystko to za sprawą Bronisława Chromego i jego rzeźb. Część zwierząt rozgościła się w muzeum, inne wybrały ogród. Pośród nich są zwierzęta egzotyczne, takie jak flamingi, żółwie, koniki morskie, ale też dobrze nam znane z podlaskich pejzaży żurawie. Nad głowami przelatują pohukujące sowy i dość tajemnicze nietoperze, a co chwilę pieje kogut i pobekują owieczki. W ogrodzie zaś króluje dumny paw. Brakuje tylko najsłynniejszego dzieła artysty – smoka wawelskiego. Ale nic straconego! Smoki z gliny wykonamy w warsztatowej części zajęć.

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: do 25 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min.
Koszt:
grupy przedszkolne – 7 zł, z Kartą Dużej Rodziny – 5 zł