12 października 2024 r., godz. 11:00,
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Zajęcia interaktywne dla rodzin z dziećmi wokół nowej wystawy czasowej Działu Archeologii prezentowanej w Muzeum Historycznym w Białymstoku.

Jak wyglądały planszowe gry rzymskie? Jaki kształt miały kości do gry? Czy pionki do gier przypominały te dzisiejsze? Pytań wiele, a odpowiedzi na nie poznacie na najnowszej wystawie czasowej Tabulae – gry rzymskie z terenu Polski. W czasie warsztatów zagramy w historyczne planszówki, poznamy zasady gry w młynek, czy grę dwunastu inskrypcji. Dodatkowo każda rodzina wykona własną rekonstrukcję gry planszowej, by móc korzystać z niej we własnym domu. To prawdziwa gratka dla miłośników gier, historii i archeologii. Do zobaczenia!

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat

Prowadzenie: Joanna Januszkiewicz
Liczba uczestników: 15 osób
Czas trwania zajęć: ok. 60 min