50 grudnia 2050

18 czerwca 2023 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

W trakcie spotkania opowiemy o sporcie w sztuce Alfonsa Karnego, na koniec zaprojektujemy i stworzymy medal dla Małego Sportowca.

Alfons Karny miał wiele pasji i zainteresowań, ale rzeźba była zawsze na pierwszym miejscu. Po niej była muzyka, teatr, literatura… i sport. Alf bardzo lubił ćwiczyć w parku przerzuty nogi przez ławkę, zimą jeździć na łyżwach i nartach, próbował nawet boksu, ale rękawice szybko zawiesił na haku w pracowni. Sport był dla niego także inspiracją w działaniach artystycznych.

Najbardziej znaną rzeźbą Karnego o tematyce sportowej jest „Skakanka”, której odlew z brązu wręczano jako nagrodę dla najlepszego sportowca roku. Rzeźba ta została również uhonorowana wyróżnieniem na wystawie „Sport w sztuce”, a nawet zdobyła złoty medal na wystawie w Wenecji!

Podczas spotkania obejrzymy rzeźby Artysty inspirowane sportem i  zaprojektujemy medal dla sportowca.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 10 osób
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Zapisy i odwołanie rezerwacji wyłącznie telefonicznie: tel. 509 336 862