Zróżnicowane plastycznie, technicznie i technologicznie prace dyplomowe młodych artystów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu można oglądać na wystawie „Dyplomy 2023” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Wyjątkowo w tym roku prezentowane będą dwie specjalizacje: Tkanina Artystyczna i Realizacje Intermedialne. W ramach realizacji tkaniny artystycznej przedstawione zostaną prace wykonane w różnorodnych technikach takich jak: tradycyjne własno ręcznie tkane gobeliny za pomocą splotów takich jak brosz, kilim, sejpak; barwione tkaniny techniką batiku; krawiectwo i tkaniny eksperymentalne. Niektóre prace będą również ukazywać wykorzystanie tkaniny w sposób użytkowy. W realizacjach przewija się tematyka roślinna, nawiązująca do przyrody, motywy abstrakcyjne, a także prace przedstawiające postać ludzką.

Realizacje Intermedialne przedstawiają różne formy multimedialne pod postacią filmów krótkometrażowych, animacji, plakatów, pocztówek, artbooka, katalogu i fotografii.

Prace odnoszą się do literatury, czerpią inspiracje z różnorodnych źródeł takich jak gry komputerowe, muzyka, życie codzienne i świat otaczający. Absolwenci opracowali swoje prace kierując się następującymi tematami: “Przenikanie”, “Inspiracja Artystą” oraz “Inspiracja Regionem”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace dyplomowe z zakresu z rysunku, malarstwa oraz rzeźby.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

27 kwietnia 2023 – 31 maja 2023