Fragment wnętrza z trzema wysokimi oknami dekorowanymi zasłonami. Między nimi dwie konsole z lustrami w rzeźbionych ramach.

Ekspozycja wnętrz pałacowych

W muzeum prezentowana jest stała ekspozycja wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku. Jest ona wypadkową pomiędzy wyglądem zabytkowych wnętrz a wymogami wystawienniczymi. Parter zajmuje ekspozycja mebli, obrazów i drobnych wyrobów rzemiosła artystycznego, mieszczących się w ramach chronologicznych XVIII wieku.

Z pierwotnego wyposażenia pałacu zachowały się jedynie dwie płyty kominkowe z Gryfem Branickich i Ciołkiem Poniatowskich, które prezentowane są w dawnych apartamentach Branickich, tam też znajdują się portrety właścicieli rezydencji oraz osób z nimi związanych: królów Augusta III i Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz generała Stanisława Mokronowskiego.

Piętro o odmiennym od oryginalnego podziale wnętrza zawiera kolekcję mebli polskich, w stylu francuskim i angielskim, z przełomu XVIII/XIX wieku oraz 1. połowy XIX wieku.

Ekspozycje uzupełniają liczne rzeźby, wyroby ze szkła i porcelany słynnych wytwórni europejskich, zegary, świeczniki i dywany.