Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Izabela Branicka – Dziedzictwo w Bielsku Podlaskim”.

W 2024 roku mija 40. rocznica powstania Muzeum Obojga w Bielsku Podlaskim – jednego z oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Od początku idea powstania tej placówki była związana z upamiętnieniem rodu Branickich – właścicieli miasta i starostwa bielskiego. Dziedzictwo i dorobek Branickich widoczny jest po dziś dzień w Bielsku Podlaskim, przykładem może być XVIII – wieczny ratusz miejski, siedziba Muzeum, czy Bazylika Narodzenia NMP i św. Mikołaja, które powstały dzięki wsparciu Izabeli z Poniatowskich Branickiej.

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza do udziału Powiatowym Konkursie Plastycznym „Izabela Branicka – Dziedzictwo w Bielsku Podlaskim”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bielskiego. Uczestnicy wykonują pracę plastyczną zgodnie z hasłem tytułowym tj. „Izabela Branicka – dziedzictwo w Bielsku Podlaskim”. Elementem, który jury będzie brało pod uwagę jest nawiązanie do dziedzictwa i dorobku Izabeli Branickiej w Bielsku Podlaskim np. Ratusz, Bazylika, Dwór na Hołowiesku.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do dnia 12 listopada 2024 r. osobiście w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim lub wysłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres:

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 45, 17 – 100 Bielsk Podlaski

Uroczyste podsumowanie konkursu tj. wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej zaplanowane jest na 19 listopada 2024 roku. Również wtedy nastąpi otwarcie ekspozycji „KLEJNOT IZABELI. STAROSTWO BIELSKIE W DOBRACH RODU BRANICKICH HERBU GRYF” – wystawy związanej z obchodami jubileuszu 40-lecia Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.