Wernisaż wystawy 5 lipca 2024 r., godz. 17:00,
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Nowa wystawa czasowa Działu Archeologii jest wydarzeniem, które przybliży jedne z najbardziej interesujących znalezisk z okresu wpływów rzymskich w Polsce – pionki i kostki do tablicowych gier rzymskich. Współorganizowana z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu ekspozycja prezentuje artefakty z wykopalisk przeprowadzonych na terenie Podlasia i Wielkopolski, a w jej skład wchodzi prawie 120 unikatowych przedmiotów wykonanych ze szkła, kości, kamienia i gliny. Wystawie będą towarzyszyły rekonstrukcje gier rzymskich odtworzone na podstawie źródeł archeologicznych i historycznych, w które będzie mógł zagrać każdy zwiedzający.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników planszówek i archeologii na wernisaż wystawy, który odbędzie się 05.07.2024 roku w Muzeum Historycznym w Białymstoku. Wystawa będzie dostępna do zwiedzania do końca grudnia 2024 roku.

Kuratorami ekspozycji są: Hubert Lepionka z Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Joanna Teska z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu i Sebastian Teska.

Wystawa będzie eksponowana do końca grudnia 2024 r.

Współorganizator: